Ako si predstavujete piatkový večer tínedžera? Takéto dobrodružstvá zažívajú.

Autor: Milan Brejcha | 4.11.2015 o 15:25 | (upravené 4.11.2015 o 19:36) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  724x

Mnohí dospelí ľudia si ani neuvedomujú, že tínedžeri v ich okolí môžu mať problémy s alkoholom. Avšak človek, ktorý sa s nimi stýka pravidelne, no sám alkoholu neholduje, vidí veci viac zaostrene.  

Prečo vlastne venovať pozornosť tejto problematike?
 

Ja sám mám iba 18 rokov, no vidím, ako veľmi aklohol ovplyvňuje mojich rovesníkov. Ľudia berú na ľahkú váhu okamihy, kedy ide tínedžer ,,na oslavu narodenín," diskotéku alebo podobne. Nesledoval som žiadne prieskumy, štatistiky a ani iné štúdie, ktoré sa touto témou zaoberali. Všetky informácie a skúsensoti mám iba z vlasntého pozorovanie a ľudí okolo mňa.

Čo možnosť, to rozbíjačka

Často vidím a počúva rozhovory spolužiakov, ako plánujú prežiť piatok.

Prvá vec je dohodnúť sa, kto by vlastne išiel. Túto aktivitu vykonávajú poväčšine dvaja-traja ľudia, ktorí majú po piatkovej zábave najväčší chtíč.  V dnešnej dobe to funguje zväčša tak, že sa spraví udalosť na facebooku, pozvú sa všetci potencionálni návštevníci. Potom sa už len čaká, alebo prehovára.

Ak je už známa účasť, tak prebehnú návrhy a schvalovanie destinácie (poprípade destilátov). Toto sa odvíja najmä od možností účastníkov, keďže nie každý má možnosť a odvahu sa vrátiť nad ránom domov podgurážený. Ak aj niekto má možnosť sa vrátiť domov v takomto stave, stále musí počítať s tým, že v noci je autobusová a vlaková doprava obmedzená.

Pre tých, ktorý sa nemajú kam po ukončení rituálu vrátiť, je potrebné nájsť iného člena zájazdu, ktorý ich prichýli na noc. Tento obetavý tvor to poväčšine na druhý deň ľutuje. Tieto prespávačky bývajú niekedy pokojné, a ľutovať sa dá iba to, že smrdí celý byt, alebo je ovracaný záchod. Bývajú však aj prípady, kedy obetavý samaritán príde o jedlo v chladničke, nejako sa mu v noci rozbije sama od seba váza od babičky, alebo sa mu vytvorí diera vo dverách.

Po takejto noci treba byt upratať, vyvetrať, napraviť škody a spomínať, čo sa vlastne v podniku stalo. Často potom aktéri zistia, že sa bozkávali s niekým cudzím, aj keď sú zadaní, alebo že robili iné skutky, ktoré sú poľutovania hodné.

Dobrodružstvo

Áno, presne tak, dobrudružstvo. Za jednu noc sa títo ľudia veľa nasmiali, pohádali, možno pobili alebo majú v hlave puzzle, ktoré sa snažia nejako poskladať. Celý tento balíček skutočností berú ako pozitívnu skúsenosť alebo akési dobrodružstvo, ktoré chcú čo najskôr prežiť znova.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?