Ako porušenie zákona vedie k milej príhode na celý život

Autor: Milan Brejcha | 8.11.2015 o 16:48 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  1124x

Túto udalosť som prežil s mojou tetou Milkou, ktorá už nieje medzi nami. Bola to osoba, ktorá mi do života dala toľko nádeje a optimizmu, že z toho budem čerpať po zvyšok života.

Kto bola vlastne tetka Milka?

Tetka Milka bola osoba, akú už asi nikdy nestretnem. Mala svojich psíkov a mačky, za ktorých by život dala, dokázala podať pomocnú ruku a sršala optimizmom aj keď by iný už dávno strácali nádej. Množstvo situácii, ktoré prežila súvisí s jej autom.

Technický stav

Jej štvorkolesový tátoš bol značky Ford Fiesta, 3-dverová mašina. Tetka Milka s týmto autom nabehala veľmi veľa kilometrov a sprevádzalo ju dlhé roky. Avšak auto malo problémy so štartovaním, so svetlami (išli iba diaľkové), s kúrením (kúrilo stále - aj cez leto), s rádiom (nešlo), s tlmičmi (ako keby ani neboli) a mnoho ďalších exkluzívnych bonusov. Tetak Milka však toto auto využívala naplno a jej optimizmus musel byť zapnutý na 100% zakaždým, keď autom niekam išla. Bola ochotná pomocť a často ma jej auto zachárnilo, keď som potreboval niekam odviezť. Avšak v jej aute bola jedna zauíjmavá vec: chlpy. Tetka Milka svojích psíkov nebrávala na prechádzky, ale zobrala ich radšej na ,,projížťku" keď iša niečo vybaviť do banky, alebo keď išla na nákup, prosto všade svojich štvornohých priateľov brala so sebou.

Cesta k zubárovi

Jedného dňa môj brat potreboval ísť k zubárovi na vytrnutie zubu do Bratislavy a ja som tam tiež musel zaniesť nejaký papier.. Tetka Milka sa hneď ponúkla, že nás tam odvezie, aby sme nemuseli ísť autobusom. Brat chíľku váhal, lebo sa bál, že bude mať oblečenie od chlpov, ale nakoniec ponuku prijal. Vyšli sme z našeho mestečka a už sme frčali na smer Bratislava. Cesta bola pokojná, chystili sme asi jednu jamu v ceste, čo je na slovenské pomery výborná bilancia. Keď tu zrazu sa pozriem za seba a vidím policajnú hliadku. Nemali zapnutú sirénu, iba majáky. Hovorím tekte Milke: ,,Asi by sem mali zastaviť, myslím, že idú za nami." Tetka Milka však ani na chvíľku nazaváhala a plná optimizmu odvetila: ,,Nemajú nás prečo zastavovať." Potom ten policajt ukazoval rukou, aby sme zastali. Tetka Milka však stále tvrdila, policajt iba niečo od seba odháňa, že isto to nemá s nami nič spoločné. Napokon zapli aj sirénu a priblížili sa k nám. Vtedy už tetka Milka pochopila, že treba zastaviť.

Prišiel pán policajt a jeho prvá veta bola: ,,Pani, my vás zastavujeme už asi 5 minút!" Tetka Milka sa ospravedlnila, že si to nevšimla. Policajt však začal s diagnózov auta: ,,Nefunkčné svetlá, prasknuté čelné sklo, jazda v ľavom jazdnom pruhu rýchlosťou 30 km/h." Tetka Milka začala svoju jedinečnú obhajobu: ,,Viete, pán policajt, ja som bola tiež niekedy policajtka, my sme valstne kolegovia. A to prasknuté sklo mám preto, lebo u nás na ulici robia potrubie a jedna trubka mi padla rovo na auto, dnes poobede idem do servisu. A svetlá neviem prečo nesvietia, keď som išla z domu, boli v poriadku." Ohúrený policajt si vypýtal doklady. To bol však asi najväčší problém, tetka Milka doklady nemala, lebo pol rok pred touto situáciou jej ukradli peňaženku aj s dokladmi, a nové si nevybavila. Netrpezlivý policajt čakal a asi aj tušil, že je niekde problém. Tetka Milka zahlásila: ,,Pán policajt, tuto mladý muž má zápal okostnice, už aj ráno odpadol, letíme na pohotovosť, nemôžete nás prosím pustiť?" Policajt sa zamyslel a povedal: ,,Chodťe!" Rozbehli sme sa teka Milka zahlásila: ,,Debil jeden, veď v meste sú oba pruhy rovnocenné, tak je jedno, či pôjdem v ľavo alebo vpravo. Jak sa ten stal policajtom?!"

A viete čo bolo najlepšie? Že si pán policajt ani nevšimol neplatnú STK.

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?