Protesty pred Bonaparte sa skončili, aký mali význam?

Autor: Milan Brejcha | 6.9.2016 o 8:48 | Karma článku: 4,83 | Prečítané:  827x

Názory sú rôzne: protesty nemali žiaden význam, alebo že to bol začiatok revolúcie. Od týchto dvoch extrémov by bolo dobré spraviť pár krokov smerom do stredu a môžeme násjť celkom objetívne hodnotenie.

Prečo práve prostesty?

Všimol som si, že mnohí ľudia, ktorí prostesty a opozíciu kritizujú, nemajú základné informácie o tom, aké právnomoci má koalícia a aké opozícia. Často hovoria, že toto nepatrí do ulíc. Alebo tvrdia, že opozícia nič nerobí tak nemá právo kričať. Môj názor je, že súčasná opozícia je aktívna, pracuje. Podáva aj návrhy zákonov, ale tie, spravidla nikdy neprejdú. Opozícia je v menšine a tak môže iba vyjadrovať svoje názory a postoje, informovať ľudí a politikov, ale odhlasovať, vybaviť, vykšeftovať nemôžu nič. A keďže z parlamentu ich vyhodili, tak išli do ulíc, aby ľudia mohli naďalej počúvať o tejto kauze. A pre nich to isto bolo náročné. Museli robiť propagáciu, mať nachystaných rečníkov na každý jeden protest, techniku, aparatúru, pódium, program. Často sa robili dva protesty naraz, takže tie to povinnsoti sa zdvojnásobili.

 

Aký mali podľa mňa význam?

Sú ľudia ktorí tvrdia, že to bol iba krik a nenávisť a zbytočné maškaráda. Nebol som na všetkých protestoch, bol som asi na 4 - 5. Ale musím povedať, že to nebola zbytočnosť. Nahlas a bez hamby sa hovorilo nie len o kauze Bašternák. Napríklad bol na protestoch často aj otec Hedvigy Malinovej, so svojím svedectvom, ako z jej dcéry spravili blázna. Vďaka protestom a verejnémutlaku prepustili vyšetrovateľa Špirka, ku ktorému nabehla NAKA ako k vrahovi, a on pri tom objektívne chcel prešetriť túto kauzu. Zhabali mu všetky dôkazy, a hoci ho pustili, tie mu dodnes nevrátili a tak nemôže vyšetrovať. Tieto protesty ochránili aj ďalšieho odvážneho človeka, Filipa Rybaniča, ktorý na vlastné triko a spocitom, že niekto musí začať riešiť, nazrel na účty Kaliňáka a Fica. Títo dvaja išli vybuchnúť hnevom, ale verejný tlak aj naprotestoch im pripomenul, že ak pôjde do väzby Rybanič, musí aj Fico, lebo to isté spravil on s účtovníctvom Igora Matoviča. A tak ostal Rybanič nestíhaný. Aj prezident Kiska to vidí a povedal, že slušnosť by bola, ak by Kaliňák odstúpil. Povedal mu to aj francúzska ministerka. Podpisovala sa tam petícia a každý týždeň sa prezentovali nové dôkazy a informácie z kauzy. Už aj kolaiční poslanci pomaly, ale isto začínajú uznávať, že tam ,,u nich" nie je všetko v poriadku. Tak pre toto všetko mali tieto protesty význam. A konali sa preto, lebo Smerákom a Národniarom sa nechcelo počúvať pravdu v parlamente face to face, tak odorčili schôdzu až na september.

Hlavný cieľ

Ten sa podľa mňa naplnil, aby nezapadla táto kauza prachom, aby nesplasľa ako balón. Lebo prišlo leto, vláda si možno myslela, že ak to odročí na september, tak ľudia počas leta budú na dovolenkách, doma, niektorí aj v práci a že do sepembra aj zabudnú. Ale opozícia robila túto tému každý týždeň aktuálnou. A tak na schôdzi na odvolávanie bude táto kauza ako čerstvé teplé rožky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.


Už ste čítali?