Gott a Gombitová - dve legendy sa vrátili vo veľkom štýle

Autor: Milan Brejcha | 21.9.2016 o 23:50 | Karma článku: 3,15 | Prečítané:  905x

Gombitová sa dlhé roky po nehode skrývala pred verejnosťou a bála sa vystupovať, Karel Gott bojoval s rakovinou a všetku energiu venoval liečbe a rodine. Jeden po dlhšej, druhý po kratšej pauze, ale obaja sa vrátili!  

Gombitová - pár pkrát playback v televízii, ale nakoniec live so Žbirkom

Marikin prvý krok zo svojej ulity bolo vystúpenie v relácii Vila Rozborila, pieseň vyznanie síce hrala cez playback a ona iba otvárala ústa, ale už len to považujem za veľký krok vpred po takej dlhej umeleckej a spoločenskej pauze. Pár krát ešte vystúpila na takýto štýl, no popri týchto vystúpeniach poctivo cvičila svoj hlas, trénovala. No a to sa oplatilo. Dnes už má za sebou dva koncerty s Mekym Žbirkom, na každom spievala s ním dva duety a sama pieseň Koleseum. Jej výkon bol skvelý, bol naživo, bolo vidieť jej obrovskú radosť a to, ako silno miluje ona publikum a diváci ju. Poznamenal by som, že na prvom koncerte ten nesmierne náročný refrén v Koloseum sa jej hlas strácal a dosť jej pomáhali vokalistky. Neskôr, v Bratislave už ten refrén vyspievala sama a znie to dychvyrážajúco. Jožo Ráž pred pár mesiacmi povedal, že Marika nemá na to, aby sa vrátila na scénu. Elán má skvelé hity a skvelú históriu, ale dovolím si tvrdiť, že v takej forme v akej je dnes Gombitová, nebol Ráž už posledných 10 rokov.

Karel Gott - na oslave Hany Zagorovej to odpálil a spôsobil predčasný vrchol večera - naživo

Karel Gott po náročnom boji s chorobu tvoril zatiaľ iba v štúdiu. Na narodeninovom koncerte Zagorovej v Prahe bol jedným z gratulantov a odvážil sa aj na spev. Diváci ho vrúcne privítali. Zaspieval svoju pieseň ,,Jdi za štestím," v ktorej ukázal, že jeho forma sa vracia a svojimi statusmi na facebooku naznačuje veľký hudobný projekt. Publikum si ohromne užíval a bolo vidieť, že bez publika žiť nedokáže.

Na hudobnej scéne je veľa hudobníkov/spevákov, ktorí už pod vplyvom veku alebo zdravotných dôvodov nemajú fyzické predpoklady spievať na požadovanej úrovni, ale predsa sa na pódiách držia zubami-nechtami. Gombitová a Gott do tejto katogórie isto nepatria a ich comeback je prínosom pre českú a slovenskú hudobnú scénu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Whisky: Nerozumiem tomu, akým hlúpostiam dokážeme uveriť

Spevák Slobodnej Európy precestoval svet. Cez to hodnotí aj Slovensko.

DOMOV

Smer v utorok oznámi prezidentovi kandidáta na ministra vnútra

Kandidáta musí schváliť predsedníctvo.


Už ste čítali?