Seriál na čítanie: Temno - 3. časť

Autor: Milan Brejcha | 25.4.2017 o 22:04 | (upravené 26.4.2017 o 9:49) Karma článku: 3,12 | Prečítané:  245x

Toto je môj druhý seriál čítanie. Po prekvapujúco dobrých ohlasoch na ten prvý (5 dielny) som sa rozhodol napísať druhý. Nový diel uverejním vždy v pondelok a vo štvrtok večer. Čítanie zaberie vždy 5-8 minút. Pírjemné čítanie.

Druhý diel si môžete prečítať tu.

 

...Sused už nekričal, bol ticho. Premýšľal som, či je mŕtvy alebo v bezvedomí. Júlii to však stačilo a nechala ho tam. Ďaľšieho si vybrala Mareka. Nemohol som to dopustiť, Marek bol posledný normálny okrem mňa v tom dome. Všetko sa dialo strašne rýchlo. ,,Marek, rýchlo do kúpeľne!" - skrýkol som s nádejou, že sa tam dostaneme a budeme tam v bezpečí. Marek sa rozbehol a cestou veľmi takticky sotil do znetvoreného Paťa. Ja som sa rozhodol si cestu predĺžiť o zastávku pri stolíku, kde ležal môj mobil. Šmykol som sa na podlahe a v sekunde som ležal na zemi. Marek ma očakával pri dverách kúpeľne, ale blížila sa k nemu Júlia. ,,Vyber kľúč a daj si ho z vnútra, zavri sa!" - ležiac na zemi som kričal na vystrašeného Mareka. Ja som bol tiež veľmi vystrašený, hlavne keď som si uvedomil, že keď sa Marek zatvorí, tak obaja si to nasmerujú ku mne. Paťo už išiel smerom ku mne, Júlia sa narazila o zabuchnuté dvere. Ľavou rukou som bral mobil a pravou som sa natiahol po stoličke. Síce som ležal na zemi, ale cítil som sa byť silnejší. Paťo bol nadomnou, nechcel som mu ublížiť vážne, lebo som veril, že sa ešte môže on aj Júlia dať do normálu. 

Napokon som ho však musel tou stoličkou udrieť. Ale veľmi mu to neublížilo, už aj na ňom sa prejavovala extrémna sila. Otriasol sa a opäť sa ku mne načahoval. Videl som z blízka jeho tvár. Mal oči podliate krvou, krvavé zuby a nepríčetný pohľad. Zahnal som sa stoličkou a jedna z jej nôh ho trafila rovno do oka. To zabralo a spadol. Rýchlo som sa postavil, ale oproti mne už stále Júlia. Vedel som, že silou na ňu nestačím. Potreboval som vymyslieť niečo, ako sa cez ňu dostanem do kúpeľne. Keď to nejde silou, musí to ísť rozumom, pomyslel som si. Zobral som z pohovky deku a hodil som jej ju na hlavu. Vznikla mi asi sekunda a pól kedy nič nevidela. Hodil som po nej podušku, zareagovala pohotovo a chytila ju do ruky. Takto nič nevidela a mala zaneprázdnené ruky. ,,Odomykaj! Otváraj!" - kričal som bežiac ku dverám kúpeľne.

Tesne pred dverami ma za tričko zachytil Paťo. Dvere boli otvorené, ale nedokázal som sa k nim dostať. Marek zobral sprejový osviežovač vzduchu a nastriekal ho Paťovi do očí. Pustil ma a obaja sme sa zavreli do kúpeľne. Boli sme zamknutí. Vďaka za rodičov, ktorí dali bezpečnostné dvere na celé prízemie domu. Júlia a Paťo sa snažili dvere preraziť, búchali a kopali do nich, ale zbytočne. S  Marekom sme boli spolu v roku kúpeľni a báli sme sa ku dverám priblížiť. Po chvíľke testu odolnosti dverí sme boli smelší a po kúpeľni sme sa začali smelo pohybovať. Potrebovali sme na niečo prísť. Ako sa dostať z domu? V tom som si spomenul na mobil. Šiahol som do vrecka, do druhého, ale nemal som ho. Marek nakúkol cez kľúčovú dierku: ,,Ona mu oblizuje tú krv z tváre, to je grc! Ale vidím mobil, je tak dva metre od dverí, oni  sú ori gauči, čo je asi 5 metrov." Vedel som, že to nemáme šancu stihnúť vybehnúť po mobil a vrátiť sa. ,,Musíme si tu z niečoho vytvoriť zbraň a vybehnúť po ten mobil." - povedal som a už sme preberali všetky chemické prostriedky spod umývadla. V skrinke sme našli aj zápalky. ,,Zapál jednu." - povedal Marek. Nevediac ani prečo, zapálil som ju jednu zápalku. Marek na ňu namieril osviežovač vzduchu a vznikol z toho plameňomet. Pozrel som cez dierku vo dverách, Paťo a Júlia boli stále v rovnakej nechutnej činnosti v rovnakej vzdialenosti. ..

Ďalší diel vo štvrtok :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nová ochrana osobných údajov umožní, aby na vás internet zabudol

Osobné údaje sú veľkou témou nielen pre firmy, ale aj pre ľudí.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Európska komisia vrhla granát, ktorý mení situáciu

Zbytočná administratíva bude zrejme údelom mnohých firiem.


Už ste čítali?