Seriál na čítanie: Temno - 4. časť

Autor: Milan Brejcha | 27.4.2017 o 21:44 | Karma článku: 4,88 | Prečítané:  173x

Toto je môj druhý seriál čítanie. Po prekvapujúco dobrých ohlasoch na ten prvý (5 dielny) som sa rozhodol napísať druhý. Nový diel uverejním vždy v pondelok a vo štvrtok večer. Čítanie zaberie vždy 5-8 minút. Pírjemné čítanie.

Pozrel som cez dierku vo dverách, Paťo a Júlia boli stále v rovnakej nechutnej činnosti v rovnakej vzdialenosti. ,,Okej, ty robíš plameňomet, ja si beriem do jednej ruky osviežovač a keby niečo striekam do očí. Beriem mobil a ty mi robíš priestor. Za žiadnych okolností nenecháme toho druhého samého vonku." - povedal som Marekovi svoj plán a srdce mi búšilo ako zvon. Potichu sme odomkli dvere, Marek vyšiel prvý. Paťo a Júlia si tak strašne užívali olizovanie krvi z tváre, že si nás ani nevšímali. Išli sme veľmi pomaly. Už som bol pri mobile. Opratrne som sa zohol, zobral som ho do ruky. Paťo sa na nás pozrel. ,,Rýchlo späť!" - zakričal Paťo. Rozbehli sme sa a hneď sme boli v kúpeľni. Lenže pri buchnutí z dverí vypadol kľúč. Obaja sme držali dvere ako sme len vládali a očami po zemi sme hľadali kľúč. Paťo mal však obrovskú silu a aj keď sme boli dvaja, cítili sme, že dvere nemáme šancu udržať. Kľučku som držal tak silno, že som si pretrhol kožu na ruke. ,,To nedáme, keď poviem, tak zatlačíme silno do dverí a utekáme von z domu a kričíme." - povedal iniciatívne Marek. ,,Teraz!" - zatlačili sme, Paťo spadol aj s dverami, ale pri vchode nás čakala Júlia.

Stála pri dverách a hľadela na nás. Paťo sa dvíhal zo zeme, nemali sme čas. Rozbehol som sa do kuchyne a zobral som dva nožíky. Jeden som hodil Marekovi. ,,Ja Júliu a ty Paťa, nemáme inú šancu, oni nás tu zabijú!" - povedal som Marekovi. Hoci to bol nebol príjemný plán, inú možnosť sme už nevideli. Začal sa obrovský boj. Paťo aj Júlia nás začli udierať, hrýzť, škriabať nechtami až do krvi. Mne sa podarilo pár krát trafiť Júliu nožom niekam do brucha. Marek sa vládal iba brániť. Odrazu Júlia spadla na zem. Boje sa prestali, všetci traja sme ostali ticho stáť a pozerali sme na Júliu. Jej tvár sa zmenila. Neviem presne čo to bolo, ale vedel som, že už je to zasa ozajstná Júlia. ,,Paťo, pošli to zo seba preč, aby ťa nemuseli zabiť. Si silnejší ako to temno, čo je v tebe." - hovorila Júlia zoslabnutým hlasom a kalúž krvi pod ňou sa neustále zväčšovala. Nepäto sme pozerali na Paťa a čakali sme čo sa stane. Paťovi po líci stiekla slza, padol na kolená a zaznel hlasný výkrik. ,,Mrzí ma to, nechcel som." . - povedal a my sme vedeli, že je to zasa on, normálny Paťo. ,,Dobre, všetci sme už v normále, tak idem pozrieť suseda, či vôbec žije." - povedal Marek. Ja a Paťo sme sa snažili pomôcť Júlii. 

Dali sme ju na gauč, prikryli dekou a dali jej veľa vody. Paťo jej oblečením zviazal rany. ,,Sused už nežije." - povedal smutným hlasom Marek. ,,Musíme zavolať záchranku, aby to prežila aspoň Júlia." ,,A čo povieme, že čo sa stalo susedovi?" - premýšľal nahlas Paťo. ,,To je teraz snáď jedno!" - odvetil som rázne. Mobil je v kúpeľni, idem po neho a zavolám záchranku. Cestou do kúpeľne som prechádzal okolo pivničných dverí. Bolo mi nepríjemné, že sú otvorené a tak som ich zavrel. Ako som išiel z kúpeľne späť, opät boli otvorené. Bolo to divné, strašidelné, temné. Mal som pocit, že tam je príčina toho všetkého. Vlastne sme to tušili určite všetci, ale nikto z nás nemal odvahu o tom hlasno uvažovať.

Už som vytáčal číslo na záchranku, keď v tom z pivnice vyšlo niečo divné. Neviem to poriadne opísať. Bolo to to najhoršie čo som kedy videl.Malo tam tvár bez očí, bolo to celé čierne. Všetci sme ostali ako obarení. ,,Nepozerajte sa mu do tváre!" - povedala slabo Júlia. Všetci sme zavreli oči. Bola to najdesivejšia tma, akú som kedy zažil. Cítil som, ako to ide okolo mňa. Ako keby sa mi to pozeralo rovno do tváre. ,,Nikto neotvárajte oči!" - povedal som opatrne. Všetci reagovali, takže som vedel, že sú v poriadku. Takto sme čakali asi päť minút. Nabral som odvahu a otvoril som oči...

V utorok ráno bude posledný diel - veľké finále!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nová ochrana osobných údajov umožní, aby na vás internet zabudol

Osobné údaje sú veľkou témou nielen pre firmy, ale aj pre ľudí.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Európska komisia vrhla granát, ktorý mení situáciu

Zbytočná administratíva bude zrejme údelom mnohých firiem.


Už ste čítali?