Seriál na čítanie: Temno - 5. časť

Autor: Milan Brejcha | 2.5.2017 o 17:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  101x

Toto je posledný diel tohoto seriálu. Verím, že sa Vám páčil, vďaka za skvelú čítanosť. Ďakujem za zdielania či komenty.

Takto sme čakali asi päť minút. Nabral som odvahu a otvoril som oči. Nie však naraz. Najprv ľavé, kedy som cez mihalnice opatrne pozeral po miestnosti. Nikoho som nevidel, ani mojich priateľov, ani tú zrúdu. Otvoril som aj druhé oko a preskenoval som celú miestnosť. Nikde nikto. Myšlienky v mojej hlave boli neopísateľné. Nevedel som, čo mám robiť, či mám utiecť, prečo som tu ostal iba ja, kde sú kamaráti.

Rozhodol som sa prehľadať dom. Preventívne som si dal slnečné okuliare, aby som nemal s tou zrúdou priamy očný kontakt. Kuchyňa a obývačka boli prázdne, rozhodol som sa nakuknúť do kúpeľne. Tiež bola prázdna. Išiel som teda prehľadať izby, ale už som vedel, že hľadať treba zrejme v pivnici. A mal som pravdu, izby boli prázdne. Stál som pred dverami pivnice a naberal som odvahu. Čo ak oditaľ už nevídem? Čo ak tam budú mŕtvi? ,,Poď von ty zrúda!" - zakričal som bojazlivo, ale odhodlane do schodiska. Žiadna odpoveď.

,,Hovorím ti, poď von ak sa nebojíš!" - opakoval som svoju výzvu. Zacítil som jemný vánok, ako prievan. Z tmy na schodisku predomnou sa ku mne niečo blížilo. Nevidel som to ešte zaostrene, no mal som strach. Nohy sa mi klepali, ale ostal som stáť pred otvorenými dverami a nemal som v pláne uhnúť. Blížilo sa to veľmi pomaly. Bola to Júlia. Na pár sekúnd som cítil radosť. Avšak po tých pár sekundách som si všimol, že Júlia má tvár od krvi, nemá oči a ide ku mne nie po svojich, ale levituje. Bola mŕtva a pred mojimi nohami spadlo jej telo na zem. Po líci mi stekali slzy, triasli sa mi ruky a mal som husiu kožu. Bál som sa, čo bude ďalej. To isté sa stalo aj s telom Mareka, ten mal však polámané ruky, no taktiež jeho telo skončilo na zemi pred dverami pivnice. Ostal ešte Paťo. ,,Paťo, verím aspoň ty žiješ!" - beznádejne som zakričal s uplakanou tvárou.

,,Dano, pomôž mi, žijem!" - začul som prosiaci hlas z pivnice. Bez váhania som sa rozhodol ísť dole, ale dvere sa predomnou zatvorili. Nešli otvoriť, nešli vykopnúť. Skúšal som to asi 10 minút, kričal som. Dvere sa odrazu otvorili a z pivnice sa valil hustý dym. Vedel som, že Paťo už nežije.

Ako sa teraz zamýšľam, myslím si, že ten požiar založil sám Paťo. Možno, aby ma ochránil pred tou zrúdou, možno aby som nešiel dole a možno, aby navždy zhorel celý dom aj s ním aj táto strašná noc.

KONIEC

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nová ochrana osobných údajov umožní, aby na vás internet zabudol

Osobné údaje sú veľkou témou nielen pre firmy, ale aj pre ľudí.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Európska komisia vrhla granát, ktorý mení situáciu

Zbytočná administratíva bude zrejme údelom mnohých firiem.


Už ste čítali?