Stretli sa Danko, Bugár a Fico... tento vtip nás vyšiel draho

Autor: Milan Brejcha | 28.6.2019 o 3:04 | Karma článku: 3,98 | Prečítané:  1931x

Títo traja páni majú úplne odlišné predstavy o tom, ako robiť politiku. Vydržali spolu však (zrejme) celé volebné obdobie. Môžme sa pýtať podobne ako Igor Timko v ikonickej piesni: Čím to je, čím to je? 

Být stále mlád

Týmto titulom by sme mohli pomenovať motiváciu R. Fica pri zostavovaní vlády v roku 2016. Ostať nekonečne dlho pri moci, lebo je to príjemné a sú z toho benefity. Lenže problém nastáva vtedy, keď sa chceš hrať na Karla Gotta, no skončíš ako Elán - s playbackom a bez kšeftov. Od Fica ľudia odchádzajú rýchlejšie ako zlacnená zelenina v Lidli v dátume vyplácania dôchodkov. Voliči aj odborníci hlasno kričia, že Smer nerobí absolútne žiadne systémové riešenia pre ľudí. Ale my si potrebujeme uvedomiť, že oni majú úplne iné starosti, než zopár tisíc nespokojných ľudí. Oni potrebujú pripraviť evakuačný plán. Lenže utiecť aj s ,,nákladom" z tak zamotanej štruktúry, ako je sieť kontaktov ľudí okolo Smeru, je náročné. A keď prídu o moc, prídu o kšefty a možnosť ovplyvňovať políciu. A keďže to boli jediné veci, čo pánov v tejto strane držali pokope (samozrejme okrem chuti slúžiť občanom Slovenska), tak sa to môže celé rozpadnúť. A keď sa lietadlo z lega rozpadne, zrazu sa krídlo zmení na obyčajnú kocku. A táto konca sa môže stať napríklad kolesom na traktore. A toto Fico nechce. Nebudoval predsa stranu preto, aby sa po rozpade ľudia rozutekali aj so všetkým, čo vedia. 

 

Nemám čo stratiť

Týmto sa zrejme riadil v roku 2016 Béla Bugár, lenže, mýlil sa. Jeho celkom fajn povesť, správňacké vyjadrenia, nenápadný výzor a dôvera južného slovenska je už minulosťou. Spojením sa s Ficom sa podarilo Bugárovcom premostiť jedine z parlamentu mimo neho. Myslím, že ak by Bugár mohol vrátiť čas, rozhodol by sa po voľbách 2016 ináč. Škoda, že nevieme, akú skvelú ponuku dostal od Fica, že mu to stálo za to robiť zo seba idiota, ktorý nevie čítať a každú kauzu svojho partnera jedine ,,vníma." Nehovoriac o tom, že kým Smer či SNS ťahajú krátko pred voľbami také tromfy, ako znižovanie DPH, trinásty dôchodok či zvyšovanie rodičovského príspevku, ale bugárovcom sa ušlo ,,Zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane." Nechcem tento návrh dehonestovať, ale je to asi také, ako keď vaši kolegovia prídu po svoju priateľku do kina autom a vy na kolobežke. Bugár mal šancu si štyri roky v pokoji prečkať v opozícii a teraz mať 8-9 percent a po voľbách byť pri zostavovaní vlády. Takto je vo vláde, kde pre svojich voličov dokázal toho menej ako stihol Jakubec v manželstve s Božankou, odišli mu najvýraznejšie osobnosti a pravidelne ho vidíme v prieskumoch pol hranicou zvoliteľnosti. Zasa, v politike sa presúšal a vykrúcal dosť dlho na to, aby dokázal všetko, po čom túžil. Ak to ešte nestihol, tak efektívne asi nepracoval. Ak to stihol, tak teda nič moc. Vybrať si teda Fica a Danka ako parťákov na to, ako sa ďalšie štyri roky presušiť v politike, nebola dobrá stratégia. 

 

Srdce jako kníže Rohan

Táto pieseň je špecifická v tom, že Muller o nej hovorí toto: ,,Trištvrtina národa nerozumie trištvrtine textu tejto piesne." To je to, čo má Andrej Danko s touto piesňou spoločné. A to je asi aj všetko, lebo ináč je táto pieseň pekná, obľúbená a úspešná. Kým Fico chcel v tejto koalícii spraviť dokončovacie práce svojich biznisov, Bugár chcel potichu počkať do dôchodku, tak Danko si túto koalíciu vybral ako rozbeh svojej politickej kariéry na čele SNS. Myslím, že to má asi taký efekt, ako keď opitý kamarát ide pomocť odniesť svojho opitého kamaráta. Obaja ostanú tam, kde boli. Zabrzdení svojou aktuálnou neschopnosťou. Tak nejako je na tom aj Dankova kariéra. Strana SNS je jedinečná v tom, ako veci pokaziť, skomplikovať, znefunkčniť. Najhoršie na tom je, že oni to nerobia schválne, oni sú jednoducho takí ťuťmáci.

 

Kým Fico je zúfalý, Bugár nudný, tak Danko je vtipný. Aspoň niečo pozitívne. Lebo ináč je to kombinácia ľudí, ktorá nás okráda, podporuje Kotlebovcov, je neschopná konštruktívnej práce a každý, kto po nich príde, bude potrebovať aspoň 10 rokov ako tak po nich upratať. Akú pieseň si pustiť na záver tohto písania? Asi si vyberiem ,,Nebude to také ľahké". 

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?