Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ospravedlňujem sa za nich - kresťanov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

'Cieľom nás ako kresťanov má byť ohlasovanie radostnej zvesti, že Boh nás miluje a poslal Ježiša, aby zomrel za naše hriechy. Nie len preto, aby to bolo ohlásené, ale aby ľudia okolo nás mohli sami zatúžiť po Kristovi. Ježiš, hoci hlásal pravdy, ktorými mnohí opovrhovali, pomenúval chyby v spoločnosti, tak všetko to bolo na báze lásky, dobroty, pochopení a odpustení.'

Ano, ale tam muselo prist najprv pokanie a snahu o zmenu. Bez toho k ziadnemu odpusteniu nedochadza. A to plati aj pre krestanov. Myslim, ze keby dnes Jezis chodil po Zemi, boli by oproti nemu Zaborska a Skripek umiernenymi konzervativcami. Jezis napriklad, na rozdiel od starozakonnych pravidiel v podstate zakazal rozvody. On rusil skor formalne prikazy, no v tych ozaj hodnotovych mal velmi jasny postoj.
 

Niekedy sa hovorilo.

Čo raz MSNV spojí, to ani Boh nerozdvoji.
A keby dnes Ježiš behal po zemi, Vasicek, Škripek a Záborska by kričali v dave Pilatovi, ukrižuj!!!
 
Hodnoť

Vašečka a Záborská

naozaj vystúpili z doby temna. Keby bol dnes stredovek, tak by boli na čele inkvizítorov. Nie kvôli kresťanstvu, lebo oni mu vlastne svojím tmárstvom škodia, ale kvôli zviditeľneniu svojej osoby vystavujúc na obdiv vlastnú výnimočnosť o ktorej nepochybujú. Záborská sa spolčí aj s čertom, len aby mala postarané o bezstarostné príjmy a luxusné užívanie si dôchodku.
 

Píšete...

"Žiť podľa kresťanským pravidiel, no pri tom neveriť v Boha, je hlúposť."

Môj názor je, že hlúposť je veriť v Boha a pritom nežiť podľa kresťanských pravidiel. Takých kresťanov mám aj vo svojom okolí nespočetné množstvo.
 

To v tých úvodzovkách

ste odkiaľ vycucali. Nič také som nenapísal.
 

Prepáčte,

chcela som reagovať na článok, nie na Váš príspevok. Nie Vy, autor článku to tak napísal.
 

Plný súhlas

Ani ja neverím v Boha, ale usiljem sa žiť podľa zásad sformulovaných v desatoru. Nie preto, že sa bojím boha, či pekla, ale preto, že sú podľa mňa mravné a správne. A tu je čert zakopaný. Kedysi som bol ľahostajný veriaci, nikomu som nebránil veriť v čo len chcel. Dnes som naštvaný neveriaci pretože toľko farizejstva, koľko sa na svet valí z mnohých sučasných veriacich len tak človek nevidí. A zo všetkého najviac ma rozčuľuje to ich technické chápanie chriechu. Zhrešil som? No a čo, veď som len slabý človek. Vyspovedám sa a je vymaľované.
 

Presne ste sformulovali to,

čo si myslím a ako konám a žijem aj ja.
Je niekedy až na smiech, ako prvoplánovo uvažuje kopec "veriacich". Stačí zájsť občas, alebo aj pravidelne do kostola, predpisovo sa prežehnávať, pomodliť sa, vyspovedať, a všetko môže ísť ďalej po zaužívaných cestičkách. Závisť, nenávisť, zloba, neprajnosť, to majú v srdciach a navonok hlásajú kresťanskú lásku.
Skutočne, mne to, že sú ľudia veriaci, vôbec neprekáža, len si hovorím, keby všetci žili podľa kresťanských zásad, svet by bol nádherný. Takto je, žiaľ, prehnitý a skazený.
 

Tárate

Píšete, že neveríte v Boha lebo ľudia sú farizeji. Zamyslite sa nad tou somárinou, čo ste napísal. Ak neveríte, v Boha, ak teda neveríte, že Boh je, tak koho obviníte za to farizejstvo?
Porozmýšľajte prosím - koho obviňujete, že je to tu samé lajno?
Lebo ak sú tu samí farizeji, tak preto, že neveria v Boha - presne tak ako vy. Rozdiel je len v tom, že VY pokladáte za farizejov ICH a nezamyslel ste sa, čo si ONI myslia O VÁS .
 

 

To "tárate" patrí Rudovi Bošáckemu.
 

Čítajte prosím s porozumením

Nikde som nenapísal, že neverím v Boha preto, že ľudia sú farizeji. Napísal som, že neverím v Boha a dodal som, že najskôr som bol ľahostajný neveriaci. a teraz som naštvaný neveriaci. Čiže v boha neverím tak, či tak. Či som naštavný na farizejov alebo nie. Zlosť na farizejov s tým nemá nič spoločné.
 

 

Nie celkom rozumiem tomuto postoju. Parafrázujúc by som mohol napísať: Ani ja neverím v lásku, ale usilujem sa žiť podľa hodnôt ľudskosti. Nie preto, že sa bojím nenávisti, či zlomyseľnosti, ale preto že hodnoty ľudskosti sú správne. A tu je pes zakopaný. Kedysi som bol ľahostajný k láske, nikomu som nebránil milovať koho chce. Dnes som naštvaný apatický človek, lebo toľko farizejstva, koľko sa na svet valí z mnohých súčasných milujúcich len tak človek nevidí. A zo všetkého najviac ma rozčuľuje to ich technické chápanie zlosti. Nenávidel som? No čo už, veď som slabý človeka. Nabudúce poviem, že milujem a je vymaľované.
Týmto nechcem absolútne znevažovať či odpisovať alebo akokoľvek hodnotiť Váš príspevok. Ale chcem povedať niečo iné. Tak ako láska, ani Boh nemôže za správanie ľudí. Ale - snáď sa môžem domnievať že - ani Vy, ani ja neprestanem veriť na lásku (a Boha), len preto, že mnohí tú lásku (a Boha) zradili. Neprestanem predsa veriť na lásku preto, že kamarát v láske voči žene podvádzal, alebo iný v láske ženu iba zavádzal a nemyslel to vážne. Vlastne je namieste otázka, či to vôbec bola láska, ale spočiatku kamarát skutočne tvrdil, že manželku miluje a s lásky sa s ňou zosobášil. Potom lásku zradil. Ale to neznamená, že mám na lásku zanevrieť aj ja. Je to môj príbeh, moja skúsenosť, moje rozhodnutie. A podobne je to aj s Bohom. Ak v neho verím, nemám dôvod v neho neveriť pre správanie iných, ktorých už viera v Boha omrzela. Nenanucujem svoj názor. Rozhodol som sa napísať len preto, že na zaujal. Prajem pekné popoludnie.
 
Hodnoť

Pomohlo by,

keby bola odlúčenosť cirkvi od štátu. Každá cirkev by žila z príspevkov svojich členov a hneď by bolo jasné, koľko ľudí by sa hlásilo k tej, ktorej cirkvi. Že pani Záborská a pán Vašečka. A na základe toho by ste mohli za vaše peniaze svojim ovečkám vymývať mozgy.
 

 

A co by sa zmenilo na vysledku volieb a na tom kto sedi v parlamente?
 

 

To by sa ale od statu museli odlucit aj niektore dalsie veci, inak by to nebolo spravodlive, minimalne sport a kulturu. Lebo je obrovske mnozstvo ludi na vidieku, tiez danovych poplatnikov, a to by bolo nefer ze kostol co je to jedine co vyuziva si musi platit zo svojho prijmu, ale napr na narodne divadlo kde cely zivot nepachol musi prispievat zo svojich dani. Proste tie cirkvi robia pre ludi velke mnozstvo eventov, casto zdarma, ktore su dost navstevovane.
 

futbalisti nám zakazujú potraty ?

herci nám chcú pozatvárať v nedeľu obchody ?
 

 

No ale kto je to "nam"... je aj vela ludi, ktori ma ten druhy nazor, tych by sme asi nazvali "oni". Ale napr. dnes tu bol clanok ze podla nejakej ankety 80% ludi nema problem so zatvorenymi obchodmi v nedelu... z toho osobne nadseny nie som, ja by som bol za otvorene obchody, no ale tak sme v demokracii.
 

 

Ale zatvorene obchody vela s demokraciou nemaju.

Teraz nie je prikaz mat otvorene. Ludia maju na vyber. Aj obchodnici maju na vyber.

To je ta podstata slobody, ze si mozu ludia vybrat. Nie zakazy a prikazy.
 

 

Ano ale mozes aj demokraticky odhlasovat zakaz niecoho.
 

 

Vsak ano, mozes, mal by si mat vsak aj nejaky padny argument preco. Mame rozne zakazy a prikazy, mame prikazanu maximalnu rychlost na ceste, mame tresty pre zlodejov a vrahov, kopec roznych pravidiel, co sme si demokraticky odhlasovali.

Mame mat aj povinny oddych v nedelu? Aky je na to argument (mimo nabozenskeho), aby vsetci ludia prave toto mali predpisane zakonom?

Ja v nedelu prakticky do obchodov nechodim, tak by som mohol byt ticho, lebo sa ma to netyka.

Ale vadi mi to ozaj velmi, aby sme druhym ludom prikazovali/zakazovali ako maju travit volny den. To nie je sloboda.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 5 171
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 929
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 323
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 936
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 450
 6. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 945
 7. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 863
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 249
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 117

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?